معرفی مالدیو + تصاویر و ویدئو

معرفی مالدیو + تصاویر و ویدئو

معرفی اجمالی مالدیو

مالدیو کشوریست جزیره ایی در اقیانوس هند، واقع درحنوب غربی هند با پایتخت ماله که جمعیت این کشور طبق آخرین سرشماری ۳۹۲,۰۰۰ نفر و مساحت آن ۲۹۲ کیلومتر مربع است که از لحاظ وسعت و جمعیت کوچک ترین کشور دنیاست. زبان رسمی این کشور دیوهی و دین آن اسلام است که از زیرشاخه های زبان هند و اروپایی به شمار می آید. مالدیو از ۱۱۹۲ جزیره تشکیل شده است که از این تعداد ۲۰۰ عدد مسکونی و ۸۸ عدد گردشگری می باشند. هوای جزایر مالدیو تحت تاثیر اقیانوس هند همواره دارای دمای بین ۲۴ تا ۳۳ درجه سانتیگراد متغیر می‌باشد. این کشور ارتفاع کمی از سطح دریا دارد و کم ارتفاع ترین کشور جهان است. علی‌رغم وجود هوای شرجی نسبتاً بالا، نسیم دریایی مداوم خنک باعث جابجا شدن هوا و تعدیل گرما می‌شود که با داشتن ایستگاه های غواصی تبدیل به مکان هایی جذاب برای غواصان شده است. تور مالدیو به شما کمک می کند با رفتن به این کشور از جاذبه های تفریحی مالدیو لذت ببرید و در ادامه توضیحات با دیدن مطالب و عکس هایی جذاب از نقاط دیدنی این کشور بیشتر راغب می شوید تا این مکان ها را از نزدیک تجربه کنید.


۱-شهر ماله

شهر ماله مالدیو

شهر زیبای ماله پایتخت جمهوری مالدیو محسوب می شود. نام این شهر از کلمه ” ماهالای” مشتق شده که در زبان سانسکریت معنای “خانه بزرگ” را دارد. این شهر بزرگترین و مهم ترین مرکز تجاری مالدیو است که دارای مرز آبی با کشور سریلانکا آست لذا برای شما عزیزان دیدن جاذبه های تفریحی سریلانکا از این شهر دور از دسترس نخواهد بود. جالب است بدانید که ارتباط با این شهر از طریق فرودگاه آن می باشد و جابجایی در داخل آن نیز از طریق قایق، تاکسی هوایی و قایق های بادبانی صورت می گیرد.


۲-مسجد جامع ماله

مسجد جامع ماله در مالدیو

مسجد جامع شهر ماله پایتخت کشور مالدیو به نام مسجد السلطان که به بزرگترین مسجد کشور مالدیو معروف شده است در آن عده زیادی از قهرمانان و اشخاص معروف و افراد تاثیرگذار این کشور در این مسجد که مناره هاش شهر ماله را جذاب کرده دفن شده اند.


۳- بازارهای محلی ماله

بازارهای محلی شهر ماله مالدیو

بازاری محلی ماله دارای رنگ و بوی متنوعی بوده و اجناسی همچون پارچه، ادویجات، عطرهای هندی و البته صنایع دستی ساخته شده از چوب نارگیل است که در بین گردشگران طرفداران خاص خود را داراست. این بازارها در بیشتر مواقع سال باز بوده مگر در مواقع تعطیل سال همچون اعیاد مذهبی عید فطر و … که بسته خواهند بود.


۴-موزه ملی

این موزه در پارک سلطان قرار گرفته و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مالدیو است. در هنگام افتتاح که در تاریخ ۱۹ نوامبر ۱۹۵۲ بوده، دو هدف را برای ساخت آن دنبال کرده اند که شامل حفظ و نگهداری از فرهنگ ملی و بومی و برانگیختن حس ملی میهنی بوده است. تاریخ فرهنگ این کشور در اشیاء قیمتی که در موزه نگهداری می شود نهفته شده است که لباس ها، سنگ ها و جواهرات سلطنتی بسیاری در آن وجود دارد.


۵-مجمع الجزایر مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو

در واقع این کشور از ۱۲۰۰ جزیره بر روی اقیانوس هند تشکیل شده است. این مجمع الجزایر از نکاه بالا به شکل یک پرنده دیده می شود. لازم به ذکر است که از بین این جزایر تنها تعداد ۲۰۲ تا قابل سکنی می باشند. در بین زایر آن بزرگترین جزیره تنها ۵ کیلومتر مربع مساحت دارد. به طوریکه تنها ۹ عدد جزیره آن وسعت بیش از ۲ کیلومتر مربع دارند.


۶-سواحل مرجانی

سواحی مرجانی زیبا در کشور مالدیو

سواحل مرجانی مالدیو در بین گردشگران شهرت عام و خاص دارند. این سواحل دارای ماهیان رنگارنگ و متنوعی بوده و البته مرداب های صاف و زلال و همچنین درختان نارگیل آن محیطی جذاب و تفریحی زیبا را برای علاقه مندان به آن فراهم کرده است. تنها کافیست شما از پکیج های تور ارزان مالدیو برای سفر به این کشور بهره بگیرید تا زیبایی های سواحل آنرا به عینه خود شاهد باشید.


۷-غواصی در مالدیو

غواصی در مالدیو

جزایر مالدیو با توجه به برخورداری از سواحل دنج و صاف و زلال مکان مناسبی برای انجام تفریحات آبی است. این سواحل و آبهای آن با توجه به تنوع پوشش گیاهی و البته گونه های آبزیان آن به یکی از نقاط جزاب برای غواصان دنیا تبدیل شده است. شما هم با دیدن این سواحل از نزدیک حتما خواستار غواصی در این سواحل و آب های زیبا خواهید شد.


۸- کاخ مولی آگه

کاخ ریاست جمهوری مولی آگه مالدیو

کاخ مولی آگه در سال ۱۹۰۶ میلادی بنا نهاده شده که قبل از آغاز جنگ جهانی اول ساخت ان به اتمام رسیده و در آن دوران مدتی کوتاه مرکز حکومت مالدیو بوده است. این مکان در سال ۱۹۵۳ بعد از تشکل جمهوری مالدیو به دفتر رایست جمهوری تبدیل شده و تا سال ۱۹۸۶ نیز به فعالیت خود ادامه داده است. این کاخ با توجه به معماری فوق العاده خود به عنوان یکی از مکان های تفریحی مالدیو شناخته می شود.


۹-جزیره بزرگ مافوشی

جزیره مافوشی در کشور مالدیو

جزیره مافوشی یکی از بزرگترین جزیره های مالدیو است که در جنوب پایتخت این کشور و شهر ماله واقع شده است. این جزیره به دلیل وجود مراکز ساختمانی کانون تربیت کودکان و ساختمان زندان در آن جلوه ویزه ای را داراست. همچنین محیط آرام و سواحل زیبای این جزیره برای گردشگران جالب می باشد. وجود این جزایر بی نظیر با تور مالدیو در کنار تور ترکیبی با تور سریلانکا بدون شک لحظات ماندنی را برای شما در سفر به این نقطه از دنیا رقم خواهد زد.


۱۰-جزیره هیتادهو

جزیره دیدنی هیتادهو در مالدیو

این جزیره به جرأت می توان گفت که یکی از زیباترین و بی نطیر ترین مکان های گردشگری در جمهوری مالدیو است. بایستی از نزدیک از این جزیره دیدن کنید تا لذت سفر به این جزیره تجربه نمایید. وجود هتل ساحلی زیبا در این جزیره یکی از دلایل اصلی هجوم گردشگران به این جزیره زیبا است. بایستی به این جزیره سفر کنید تا بهشت گمشده مالدیو را تربه نمائید.

بدون دیدگاه

*

code

وجود ندارد
استفاده از مطالب وب سایت بانک تور و گردشگری به هر نحوی ، بدون اجاز کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد.
به تورگشت در تلگرام بپیوندید