تور استانبول | ارزان و لحظه آخری | تور گشت

آخرین تورها

معرفی استانبول

استانبول , معرفی , ترکیه

استانبول کلان شهری در شمال غربی کشور ترکیه است که به عنوان محبوب ترین شهر و همچنین پایتخت اقتصادی، فرهنگی و تاریخی این کشور شناخته شده است. استانبول به لحاظ گردشگری سومین شهر توریستی جهان به شمار می رود که در ایران نیز تور استانبول به عنوان قطب تورهای مسافرتی شناخته می شود. این شهر تنها کلان شهر دنیاست که بین دو قاره قرار دارد. استانبول در کنار تنگه بسفر قرار گرفته که دو قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می کند. بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در سال ۲۰۱۰، جمعیت استانبول ۱۳,۲۶۰,۰۰۰ نفر برآورد شده است که ۳۵ درصد آن در بخش آسیایی نشین و ۶۵ درصد در بخش اروپایی نشین سکونت دارند. جمعیت استانبول اکثرا ترک استانبولی و مذهب آنها اسلام است. اقلیت های مذهبی از جمله مسیحی، یهودی نیز در این شهر سکونت دارند. این شهر دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های نسبتا سردی است. دمای هوای تابستان در این شهر متوسط ۲۳ سلسیوس و در زمستان ۷ درجه سلسیوس است.


تور استانبول

تور استانبول , استانبول , ترکیه

تور استانبول از پرطرفدارترین تورهای گردشگری در کل جهان به شمار می رود. وجود بناهای تاریخی متعدد، جاذبه های طبیعی، آّب و هوا مطبوع و ارزان بودن این شهر باعث شده میلیون ها گردشکر از سراسر جهان از این شهر دیدن نمایند. تور استانبول در ایران نیز بیشمار طرفدار دارد و این شهر از قطب های گردشگری نزد ایرانیان به شمار می رود. با وجود  ناامنی های چند سال اخیر در ترکیه، تور استانبول رونق سابق خود را در ایران تا حدودی حفظ کرده است. دلیل این امر تجاری بودن این شهر است. بسیاری از مسافران تور استانبول از ایران جهت خرید، خصوصا پوشاک به این شهر سفر می کنند. بر خلاف تور آنتالیا و تور کوش آداسی که مردم صرفا جهت تفریح به این شهر سفر می کنند.


تور ارزان و لحظه آخری استانبول

تور استانبول , ارزان , لحظه آخری

با توجه به عدم نیاز صدور ویزا برای گردشگران ایرانی، تور لحظه آخری استانبول و تمامی شهرهای دیگر ترکیه در ایران دارای رونق زیادی است. تورهای لحظه اخر استانبول معمولا معادل تور ارزان استانبول می باشد به جز برخی ایام و ماه های سال مانند اعیاد و فصول خنک که مخاطب زیاد دارد در بقیه ایام تورهای لحظه آخر به صرفه تر است. دقت شود در اعیاد به خصوص نوروز تور استانبول را در لحظه اخر تهیه ننمایید و حتی ۲ ماه مانده به شروع سال نو با بررسی دقیق از آژانس های معتبر خریداری نمایید.


صرفا جهت اطلاع

در این بخش قصد داریم تا در قالب سوال و جواب به برخی ابهامات و سوالات مهم و رایج در مورد تور استانبول و سفر به این شهر پاسخ دهیم. با ما همراه باشید:

سوال: فرودگاه مبدا و مقصد در تور استانبول از تهران کدام هستند؟

جواب: فروردگاه مبدا، فرورگاه بین الملی امام خمینی و فرورگاه مقصد فرودگاه آتاتورک می باشد.

 

سوال: امکان رزرو تور استانبول از شهرستان ها وجود دارد؟

جواب: با توجه به اینکه رزرو به صورت اینترنتی انجام میگیرد امکان رزرو از تمامی شهرهای ایران به مبدا تهران وجود دارد. همچینن در حال حاضر تور استانبول از مشهد، شیراز و تبریز نیز امکان پذیر است.

 

سوال: آیا جهت رزرو تور استانبول نیاز به اخذ ویزا می باشد؟

جواب: برای گردشگران ایرانی در حال جاضر نیاز به اخذ ویزا نیست.

 

سوال: نرخ تورها در تور استانبول برای رده های سنی مختلف چگونه محاسبه می گردد؟

جواب: برای افراد بالای ۵ سال تور کامل لحاظ می گردد. برای افراد بین ۲ تا ۵ سال(کودک) فقط هزینه بلیط هواپیما لحاظ می گردد. برای افراد زید ۲ سال (نوزاد) مبلغی به عنوان بیمه استرداد می گردد.

 

سوال: خدمات تور استانبول چیست؟

جواب: تور استانبول عموما شامل، بلیط رفت برگشت- ترانسفر فرودگاهی- اقامت هتل با صبحانه- لیدر فارسی زبان و گشتی شهری میباشد. برخی آژانس ها تور را به همراه ناهار و بعضا شام نیز ارائه می دهند.

 

سوال: آیا تور استانبول قابل کنسل شدن است؟

جواب: چون تور به صورت چارتر است، کنسلی امکان پذیر نیست.


سایر تورها:وجود ندارد
استفاده از مطالب وب سایت بانک تور و گردشگری به هر نحوی ، بدون اجاز کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد.
به تورگشت در تلگرام بپیوندید