معرفی فنلاند + تصاویر و ویدئو

معرفی فنلاند + تصاویر و ویدئو

معرفی اجمالی فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای واقع در شمال اروپا می باشد که در جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. برطبق سرشماری هایی که در این کشور انجام شده فنلاند حدود ۵۵۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد. که کم ترین تراکم جمعیت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آن کشور فنلاند می باشد. اکثر مردم این کشور به زبان فنلاندی بایکدیگر صحبت می کنند. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است.از نظر موقعیت جغرافیایی این کشور از شمال بانروژ، از شرق با  روسیه و از سمت غرب با سوئد همجوار می باشد. فنلاند تابستان هایی گرم, تابان و کوتاه دارد اما برعکس زمستان های آن سرد ،تاریک و طولانی است. از آنجا که در این کشور آرامش و سطح امنیت بالا می باشد بیشتر مردم فنلاند را برای اقامت بر می گزینند. این کشور دارای چشم اندازهای زیبا و جاذبه های تفریحی بی نظیری دارد. در ادامه متن به مهم ترین جاذبه های تفریحی فنلاند اشاره خواهدشد.


۱-دریاچه سایما

معرفی دریاچه سایما, فنلاند

دریاچه سایما بزرگترین دریاچه ازبین دیگر دریاچه های واقع در فنلاند که به سرزمین دریاچه ها معروف است می باشد. این دریاچه حدود ۴٬۴۰۰  کیلومتر مربع وسعت دارد. دریاچه  سایما در واخر عصر یخبندان بر اثر ذوب شدن بخچال ها به وجود آمده است. کسانی که تمایل دارند به فنلاند سفر کنند حتما از این مروارید بی نظیر دیدن  و از زیبایی های آن نهایت لذت را ببرند.


۲-تورکو

فنلاند, شهر قدیمی تورکو

تورکو یکی از قدیمی ترین شهرهای فنلاند است. این شهر در گذشته پایتخت این کشور بوده است. این شهر تاریخی در سال ۲۰۱۱ به عنوان مرکز  فرهنگی اروپا برگزیده شد. تورکو در قرن ۱۳ میلادی احداث شد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این شهر جریان یافتن رود آئورا از مرکز این شهر می باشد که جذابیت خاصی به شهر بخشیده است. در تابستان جشنواره های گوناگونی مانند موسیقی راک در این شهر برپا می شود. گردشگران می توانند با استفاده از تور اروپا به فنلاند سفر و از این شهر تاریخی نیز دیدن نمایند.


۳- شفق قطبی

وقوع پدیده شفق در فنلاند

شفق قطبی یکی از پدیده  های محو کننده و ریبا در طبیعت می باشد. براثر وفوع این پدیده آسمان با نور های رنگارنگ پوشیده می شود. این پدیده در منطقه لاپلاند فنلاند به وجود می آید. بسیاری از مردم لاپلاند را سرزمینی سحر آمیز می دانند جایی که بابا نوئل در آنجا زندگی کرده است. شفق قطبی بیشتر در زمستان ایجاد می شود. مردم فنلاند پدیده شفق را مانند روباهی آتشی می دانند که با استفاده از دم خود  تمام آسمان را به آتش می کشد.


۴-پارک ملی ریسیتونتوری

فنلاند, معرفی پارک ملی ریسیتونتوری

پارک ملی ریسیتونتوری در شهر پوسیو فنلاند واقع شده است. با نزدیک شدن فصل سرما و بارش برف این پارک جلوه بی نطیری  و زیبایی پیدا می کند. که درختان پارک زیر برف قرار می کیرند. عکاسان بسیاری از جهان در فصل زمستان از این پارک عکس می گیرند. گردشگران علاقه مند به طبیعت با استفاده از تور ارزان می توانند از این پارک ملی برفی دیدن نمایند.


۵-قلعه دریایی سومنلینا

قلعه دریایی سومنلینا در فنلاند

قلعه دریایی سومنلینا به وسیله سوئدی هادر سال ۱۷۴۸میلادی بر روی چند جزیره در شهر هلسینکی پایتخت فنلاند ساخته شد. این قلعه حدود ۲۵۰ سال قدمت دارد و به خاطر اینکه قلعه ای نظامی محسوب می شود تا به امروز دست نخورده مانده است. هدف از احداث این قلعه برای محافظت فنلاند در برابر حملات  کشور روسیه از طریق راه های آبی بوده است. در پیرامون این قلعه رستوران، کافی شاپ، موزه و امکانات تفریحی و گردشگری بسیاری برای رفاه گردشگران تعبیه شده است.


۶- کلیسای سنگی هلسینکی

معرفی کلیسای سنگی در هلسینکی

کلیسای سنگی هلسینکی که به کلیسای تمپلیوکیو معروف است در سال ۱۹۶۹ و در محله تولو راه اندازی شده است. سقف این کلیسای زیر زمینی ازجنس مس می باشد.  شکل ظاهری این کلیسا شبیه به مقبره تاریخی نیو گرنج ایرلند می باشد. درون کلیسا بوسیله  ۱۸ پنجره شیشه ای عمودی کلیسا و با استفاده از این نور طبیعی روشن می شود.  کسانی که قصد عزیمت به این کشور را دارند می توانند با تورهای ترکیبی نظیر تور نروژ، تور دانمارک و تور سوئد از جاذبه های فنلاند بازدید نمایند.


۷- موزه ملی فنلاند

معرفی موزه ملی فنلاند

موزه ملی فنلاند با معماری فوق العاده خود که به شیوه رمانتیک است. در شهر هلسینکی واقع شده است. در این موزه تمام تاریخ فنلاند از گذشته تا به امروز در قالب اشیای قدیمی و آثار باستانی برای عموم مردم به نمایش گذاشته شده است. موزه ملی مناره های بلندی دارد. قسمت ورودی این موزه با نقاشی های خاص اروپایی زینت داده شده است.


۸-پوروو

شهر زیبای پوروو فنلاند

پوروو یک شهر قدیمی فنلاند است که  با وجود خانه های چوبی خود یکی از مقاصد مهم گردشگری در فنلاند می باشد با قدم زدن در خیابان های سنگ فرش پوروو می توان از دیگر جاذبه های قرن سیزدهم این شهر دیدن نمود. در این شهر موزه و کلیسا و آثار باستانی متنوعی وجود دارد. گردشگران می توانند به فنلاند سفر و از شهرهای زیبای این کشور دیدن کنند.


۹-باغ گیاه شناسی هلسینکی

معرفی باغ گیاه شناسی هلسینکی

باغ گیاه شناسی هلسینکی یکی از مکانهای دوست داشتنی و بی نظیر می باشد که علاقه مندان به گل و گیاه می توانند از این باغ دیدن نمایند. در بازدید از این باغ می توان بانحوه پرورش گل و گیاه  آشنا شد. در این باغ بین گلخانه کوچک و بزرگ یک گالری وجود دارد که نمایشگاهی موقتی با موضوع دنیای طبیعت در آنجا برپا می شود.


۱۰-ساختمان پارلمان

فنلاند, ساختمان پارلمان, هلسینکی

ساختمان پارلمان در منطقه تولو هلسینکی واقع شده است. این ساختمان در سال ۱۹۳۱ به وسیله فنلاندی ها ساخته شده است. و امروزه بخش مهمی ازخاک ملی فنلاند به شمار می رود. این ساختمان با معماری مدرن و ساده خود سبب شده تا گردشگران بسیاری در سفر به فنلاند از این عمارت دیدن کنند.

بدون دیدگاه

*

code

وجود ندارد
استفاده از مطالب وب سایت بانک تور و گردشگری به هر نحوی ، بدون اجاز کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد.
به تورگشت در تلگرام بپیوندید